Арестуваха бивш полицай и настоящ служител в ОД на МВР-Бургас след специализирана акция в морския град. Заповедта за задържането е на главния секретар на МВР.
По информация на БНТ причината за ареста е изнасяне на вътрешна информация и предупреждаване на определени лица за предстоящи полицейски акции.
Операцията е под прякото ръководство на Районна прокуратура-Бургас и дирекция „Вътрешна сигурност“ с участието на Окръжен следствен отдел. На този етап ОД на МВР в Бургас се въздържа от допълнителна информация, тъй като тече разследване. Изготвено е предложение до министъра на МВР за образуване на дисциплинарно производство и отстраняване на задържания служител на вътрешното ведомство. По случая е образувано следствено дело.
Автор: Давид Сукнаров
Историческо решение: Г-7 и МАЕ освободиха 400 млн. барела петрол от стратегическите резерви
Великденските добавки за пенсионерите – за какво ще им стигнат допълнителните средства?
Атанас Запрянов: Няма искане от САЩ да базират бойни самолети и личен състав за операцията срещу Иран