Арсенал елиминира Лестър, Хаверц с хеттрик за Челси за "Карабао Къп"

10:26, 24.09.2020
Чете се за: 01:03 мин.
арсенал елиминира лестър хаверц хеттрик челси карабао къп

"Топчиите" водени от Микел Артета продължиха със силното си начало на сезона, побеждавайки "лисиците" на техния "Кинг Пауър Стейдиъм", докато Кай Хаверц записа първия си хеттрик в английския футбол, при разгромното 6:0 за неговия Челси над Барнзли.

В Лесър, тимът на Арсенал спечели с 2:0 срещу Джейми Варди и компания като и двете попадения дойдоха след почивката. Първо в 57-та минута Кристиан Фукс си отбеляза автогол, а Еди Нкетя реализира втория гол за тима на Микел Артета в заключителните мигове на срещата.

Така "артилеристите" очакват евентуално в следващата фаза отбора на Ливърпул, стига шампионите да не допуснат изненада тази вечер при гостуването си на Линкълн.

Междувременно в Лондон Кай Хаверц откри головата си смета за Челси като го направи повече от подобаващо. Младият германец реализира хеттрик при победата на неговия тим с 6:0 над Барнзли.

Тами Ейбрахам даде аванс на "сините" в 19-та минута, а малко по-късно Хаверц удвои с първия си гол в срещата. След почивката момчетата на Франк Лампард вкараха още четири гола, като освен два на Хаверц, Рос Баркли и Оливие Жиру също се разписаха по веднъж.

Дебют за тима от "Стамфорд Бридж" направи бранителя Тиаго Силава, а друго от новите попълнения, Бен Чилуел записа първата си асистенция за новия си отбор.

На осминафиналите лондончани ще играят с победителя от двойката между Лейтън Ориент и Тотнъм, чиято среща бе отложена заради случаи на коронавирус в отбора от Втора лига.