Арсенал и Тотнъм остават непобедени във Висшата лига след реми в дербито на Северен Лондон

17:28, 24.09.2023
Чете се за: 01:55 мин.
Арсенал Тотнъм Деклан Райс Хюн Мин Сон

Дербито на Северен Лондон между Арсенал и Тотнъм от 6-ия кръг на Висшата лига завърши при резултат 2:2. Футболистите в "червено" поведоха на два пъти, но гостите си заслужиха точка.

"Артилеристите" наложиха домакински натиск, който се отплати с попадение в 26-ата минута. Удар на Букайо Сака се отби в крака на Кристиан Ромеро, който си отбеляза автогол.

Възпитаниците на Анге Постекоглу възобновиха равенството в края на първата част. Лятното попълнение Джеймс Мадисън проби до аутлинията по левия фланг и върна топката към Хюн Мин Сон, който стреля от движение за 1:1.

След почивката и двата отбора продължиха да бележат. "Топчиите" получиха дузпа след намесата на ВАР за игра с ръка на Кристиан Ромеро. Букайо Сака възстанови аванса на тима си с точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар.

Хюн Мин Сон удвои головата си сметка на стадион "Емирейтс" в Лондон. Само 98 секунди след втория гол за играчите на Микел Артета, кореецът се озова очи в очи с Давид Рая, за да изравни отново.

И двата отбора имат актив от 14 точки, като Тотнъм заема 4-ата позиция в класирането, заради по-добра голова разлика.

Гърция затваря училища в очакване на нови проливни дъждове
Състезанието по кану-каяк за купа “Черно море” се проведе за пета поредна година