Арсенал надви минимално Евертън с гол на Тросар двайсетина минути преди края

20:51, 17.09.2023
Чете се за: 01:40 мин.
арсенал надви минимално евертън гол тросар двайсетина минути края

Отборът на Арсенал спечели трудно като гост с 1:0 при визитата си на Евртън в пореден двубой от 5-ия кръг на английската Висша лига.

На "Гудисън Парк" в Ливърпул лондончани бяха по-дейният от двата тима, но въпреки това трябваше да чакат до 70-ата минута, за да открият резултата.

Преди това пък, двайсетина минути след началото на срещата, Габриел Мартинели също бе вкарал топката във вратата, пазена от Джордан Пикфорд, но попадението не бе зачетено, защото в хода на атаката Еди Нкетия бе в положение на засада и така нулевото равенство се запази.

По-добрата игра на "топчиите" обаче продължи и така се стигна до 69-ата минута, когато хубава комбинация между Букайо Сака и Леандро Тросар завърши с гол на белгиеца, който всъщност донесе и победата на гостуващия тим.

Със спечелените три точки Арсенал събра 13 на 4-ото място в класирането, докато Евертън остава в зоната на изпадащите на 18-ата позиция със само 1 пункт след първите пет кръга.

Валентин Ангелов пред БНТ: Задачата на Георги Вангелов е да стигне до борба за квота
Хиляди водомери и топломери са с изтичащ срок и трябва да се подменят с дистанционно отчитане