Арсенал се върна на четвъртото място след успех в лондонското дерби срещу Уест Хям

20:25, 01.05.2022
Чете се за: 01:32 мин.
арсенал върна четвъртото успех лондонското дерби уест хям

Отборът на Арсенал отново се върна на 4-та позиция в английската Висша лига, след като надигра с 2:1 като гост отборът на Уест Хям в лондонско дерби.

На олимпийският стадион в столицата "топчиите" откриха резултата в 38-та минута, когато Букайо Сака центрира от ъглов удар, а Роб Холдинг се извиси в наказателното поле на домакините и с глава вкара за 1:0.

"Чуковете" реагираха много бързо и в самия край на полувремето Джаред Боуен възстанови равенството не и без помощта на рикошет в крака на Габриел.

Именно бразилецът обаче се превърна в големия герой за Арсенал, след като в 54-та донесе победата за своя тим, разписвайки се с глава от близко разстояние.

По този начин футболистите на Микел Артета отново излязоха на 4-то място в подреждането с актив от 63 точки, две повече от големия им съперник Тотнъм и три по-малко от друг лондонски клуб - Челси.

Уест Хям пък остава на 7-та позиция с 53 пункта, като за "чуковете" сега предстои мачът реванш от полуфиналите на Лига Европа срещу Айнтрахт (Франкфурт). В първия мач в Лондон немският тим спечели с 2:1.

Тържествена заря-проверка в Панагюрище по случай 146 години от Априлската епопея