Арсенал се върна на върха след успех в столично дерби

уефа отложи двубоя арсенал ndash псв айндховен лига европа
16:25, 18.09.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Арсенал победи Брентфорд с 3:0 в столичното дерби от 8-ия кръг на Висшата лига. Уилям Салиба, Габриел Жезус и Фабио Виейра донесоха успеха за "топчиите".

"Артилеристите" стартираха срещата на стадион "Брендфорд Къмюнити" агресивно и поведоха в 17-ата минута. Уилям Салиба засече с глава центриране от корнер на Букайо Сака за 1:0.

Габриел Жезус удвои аванса на гостите, отново с глава. Нападателят засече центриране на Гранит Джака.

Четири минути след подновяването на играта през втората част възпитаниците на Микел Артета стигнаха до трето попадение, което сложи точка на спора. Фабио Виейра отбеляза дебютното си попадение във Висшата лига с шут от дистанция, за да оформи крайния резултат. В историята на клуба, 19 футболисти са се разписвали в своите шампионатни дебюти. Фабио Виейра е първият футболист, който го прави с удар извън наказателното поле.

В заключителните минути на двубоя в игра за гостите се появи Итън Нуанери. Тинейджърът се превърна в най-младия футболист в историята на Висшата лига - 15 години 181 дни.

Арсенал заема челната позиция в подреждането с актив от 18 точки. Брентфорд е 9-и с 9 пункта.

Повдигат обвинение на шофьора, причинил катастрофата край Стражица, при която загинаха двама младежи