Арсенал ще се бори за титлата до последния кръг след успех над Манчестър Юнайтед

"Топчиите" стигнаха до успеха на "Олд Трафорд" с гол на Леандро Тросар

20:24, 12.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Европейски футбол
Арсенал

Арсенал постигна минимална победа над Манчестър Юнайтед с 1:0 в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. Леандро Тросар отбеляза победното попадение.

"Топчиите" демонстрираха шампионските си амбиции през първото полувреме на стадион "Олд Трафорд". Леандро Тросар откри резултата в 20-ата минута. Крилото засече с едно докосване подаване в наказателното поле на Кай Хаверц.

След почивката "артилеристите" можеха да удвоят аванса си, но Андре Онана отрази изстрели на резервата Габриел Мартинели и Деклан Райс.

Титлата в английския футболен елит ще бъде решена в последния кръг от сезона. Арсенал оглавява класирането с актив от 86 точки. Манчестър Юнайтед остава на 8-ото място в подреждането с 54 пункта.

Ако Лондон забрани продажбата на оръжие на Израел, това само ще подсили Хамас, заяви Дейвид Камерън