Арсенал спря Лестър към второто място след знаменит обрат

18:44, 28.02.2021
Чете се за: 00:30 мин.
Европейски футбол
арсенал спря лестър второто знаменит обрат

Отборът на Арсенал се върна в горната половина на класирането на Висшата лига на Англия, след като постигнат обрат от 0:1 до 3:1 над Лестър и по този начин попречи на "лисиците" да се изкачат на втората позиция в класирането.

Срещата на "Кинг Пауър Стейдиъм" започна по-добре за домакините, които откриха резултата още в шестата минута чрез Юри Тилеманс. Белгиецът надбяга бранителите на Арсенал и с диагонален удар даде преднина на Лестър.

Арсенал обаче сравнително бързо се върна в мача, като още до почивката направи обрат. В 39-ата минута Давид Луис изравни, след като засече центриране от фаул на Вилиан.

В добавеното време на първата част лондончани получиха правото да изпълнят дузпа, която Александър Лаказет превърна в гол за 2:1.

В началото на второто полувреме "артилеристите" стигнаха до трети гол, като негов автор стана Никола Пепе, който се разписа от около два метра дистанция.