Арсенал загуби точки за втори път през сезона

уефа отложи двубоя арсенал ndash псв айндховен лига европа
17:53, 23.10.2022

Двубоят между Арсенал и Саутехмптън от 13-ия кръг на Висшата лига завърши резултат 1:1. Гранит Джака откри резултата, преди Стюарт Армстронг да изравни.

Натискът на "артилеристите" се отплати в 11-ата минута. Гранит Джака засече от воле центриране в наказателното поле на Бен Уайт за 1:0.

След почивката "светците" възобновиха равенството. Мохамед Елиунуси изведе Стюарт Армстронг в наказателното поле. Шотландецът завърши многоходовата акция с удар от движение.

"Топчиите" се опитаха да върнат аванса си в двубоя, но попадение на Мартин Йодегор бе отменено, защото топката бе напуснала пределите на терена в хода на нападението.

Възпитаниците на Микел Артета изпускат точки за втори път през сезона, след загубата от Манчестър Юнайтед на стадион "Олд Трафорд".

Арсенал остава на върха в класирането с актив от 28 точки. Саутхемптън се намира на 15-ото място в подреждането с 12 пункта.

Останалите шампионатни мачове с начален час 16:00 часа:

Астън Вила - Брентфорд 4:0
Лийдс - Фулъм 2:3
Уувърхемптън - Лестър 0:4