Аржентина с измъчен успех над Боливия

11:25, 14.10.2020
Чете се за: 00:27 мин.
аржентина измъчен успех боливия

"Гаучосите" победиха като гост Боливия с 2:1 в двубой от квалификациите за Световното Първенство по футбол през 2022 година в Катар.

Домакините излязоха напред в резултата в 24-та минута, когато Морено прониза с глава вратата на гостите.

В самия край на първата част, аржентинците стигнаха до куриозен изравнителен гол. Лаутаро Мартинес опита удар от малък ъгъл, но бранител на домакините се засуети и му позволи да направи добавка, която след рикошет влетя във вратата.

Успехът за Аржентина дойде в 79-та минута, когато Лионел Меси намери Мартинес пред наказателното поле, нападателят на Интер подаде към Хоакин Кореа, който стреля неспасяемо.

Попадението беше разгледано от ВАР заради съмнения за засада, но в крайна сметка беше признато.

В другите срещи: Еквадор – Уругвай 4:2, Венецуела – Парагвай 0:1 и Чили – Колумбия 2:2.

Гледайте НА ЖИВО по БНТ 3: Италия - Нидерландия, двубой от "Лигата на Нациите"