Данъците няма да се вдигат, променя се начина по който се изчислява такса смет. Това заяви министърът на финансите Асен Василев на Общото събрание на Националното сдружение на общините на Република България.
"Опитахме се широк спектър програми по инвестиционната програма да има. Вдигнахме и издръжката, и капиталовата програма към общините. Прехвърлихме част от данъците да минат на патентен данък - малките ресторанти. В края на годината ще направим анализ да видим как се отразява това. Чакам да дискутираме вашите идеи за фискална децентрализация. Аз не съм против. Трябва да изработите механизъм, който работи за всички общини. Започнахме 2022-а - и български, и чуждестранни инвеститори маже да се възползват от пълния размер на държавата помощ от 25% до 50% за капиталовите разходи на проекта. Това може да се види - заплатите да растат по-бързо от инфлацията. Икономическата и финансова страна остава да бъдат непроменени. Няма да вдигаме данъци. Променя се начина, по който такса смет ще се изчислява", заяви той.
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата