"В нормалните държави прокуратурата говори пред съда, а в България – пред медиите" - това заяви съпредседателят на "Продължаваме Промяната" Асен Василев по повод днешния брифинг на прокуратурата.
В своя позиция Асен Василев допълва, че не били "компютри, а компоти".
Бившият финансов министър уточнява, че през март миналата година във финансовото министерство е имало среща, на която са присъствали Асоциацията на банките, представители на БОРИКА и на Българската финтех асоциация, на която е обсъждана възможността за разплащания с дигитално евро и дигитални валути. На нея била сформирана работна група, която да разработи идеи за законодателни промени.
Според Василев с действията си прокуратурата цели да заглуши дебата да контрола над главния прокурор и липсата на осъдителни присъди по казуси като магистрала "Хемус", "Капитан Андреево" и "Къщата в Барселона".
Цялата позиция на Асен Василев вижте ТУК.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Бившият заместник-кмет на София Никола Барбутов отива на съд за корупционни престъпления
Стартира делото срещу Марин Добрев, който уби 56-годишен мъж в парк "Свети Георги" в Добрич
Заради жестокост и причиняване на смърт на животни: Красимир Георгиев и Габриела Сашова отиват на съд
Лекарят, прегазил кучето Мая, се яви в районното - наложиха му гаранция от 5000 лева
Трагедия на АМ "Тракия": Трима загинали и един ранен при тежка катастрофа