Показанията според него са "пасквил"
Бившият финансов министър и съпредседател на "ПП" Асен Василев определи като "пасквил" показанията на бившата шефка на митниците Петя Банкова, които се цитират от медии и политици от ГЕРБ.
Той заяви, че в тях има 3 факта, които са грешни със сигурност и това е лесно доказуемо. За първия от тях - новите рентгени за митниците, Василев обясни, че е реагирал още вчера и обясни, че финансовото министерство е пуснало открита обществена поръчка, Върховният административен съд я е прекратил и след това е приключил кабинетът Денков.
Асен Василев-съпредседател на ПП: "Всичко оттам нататък, което се говори за рентгените явно се е случило в служебния кабинет, за което има отговор на писмо на служебния министър на финансите към Мартин Димитров. Говори се и за хеликоптерите от ХЕМС и как финансите правели нещо с транспорта, което също е пълна измислица, защото хеликоптерите за ХЕМС, както и всички останали хеликоптери, са купени от МЗ с ОП случила се по време на кабинета Гълъб Донев 2".
Според Асен Василев това е опит за отвличане от истинския въпрос, който според него е фалшифицирането на изборите.
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите