Астън Вила уволни Стивън Джерард след загубата от Фулъм

Стивън Джерард
08:57, 21.10.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Ръководството на Астън Вила уволни мениджъра Стивън Джерард.

Решението дойде след шампионатната загуба на тима от Фулъм с 0:3 в 12-ия кръг във Висшата лига.

"Вилъните" изоставаха в резултата още в първото полувреме, когато Харисън Рийд откри резултата. След почивката Дъглас Луис получи директен червен картон, което усложни задачата пред бирмингамци. Александър Митрович покачи аванса на лондончани от дузпа, а автогол на Тайрон Мингс оформи крайното 0:3.

Бирмингамци се намират точно над зоната на изпадащите в класирането. Астън Вила заема 17-ата позиция в подреждането с актив от 9 точки.

Бившият английски национал пое клуба през ноември 2021 г., като за предстоя си той записа 13 победи в 40 мача. Във Висшата лига той има 12 победи 8 равенства и 18 загуби.

Виктория Василева: Погрешна е тезата, че изборът на председател на НС ще обуслови бъдещото мнозинство
Любен Дилов: В НС законодателната подготовка е като за 4-годишен мандат