Атаката на ПСЖ се развихри за успех над Монпелие

Пари Сен Жермен
23:50, 14.05.2022

Пари Сен Жермен победи Монпелие с 4:0 в мач от 37-ия кръг на Лига 1. Лионел Меси отбеляза два гола за парижани, а сънародникът му Анхел Ди Мария и Килиан Мбапе също бяха точни.

Още в 6-ата минута Лео Меси откри резултата с удар в в долния десен ъгъл на противниковата врата. Аржентинецът удвои головата си сметка в 20-ата минута след нова асистенция на Килиан Мбапе.

Анхел Ди Мария овладя отбита топка в наказателното поле, за да направи резултата 3:0 в 26-ата минута.

Килиан Мбапе стреля в дясната греда, но през втората част успя да запише името си сред голмайсторите. Французинът се разписа от дузпа след нарушение на Арно Суке, именно срещу нападателя на столичани.

Преди последния съдийски сигнал Анхел Ди Мария отново прати топката в противниковата врата, но попадението му не бе зачетено заради засада.

ПСЖ заема лидерската позиция в класирането с актив от 83 точки. Монпелие е 13-и в подреждането с 43 пункта.