Аталанта надви Фиорентина и се изравни по точки с лидера Наполи в Серия А

аталанта надви фиорентина изравни точки лидера наполи серия
21:37, 02.10.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Аталанта постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Фиорентина в дерби мач от осмия кръг на Серия А.

Единственото попадение на стадион „Гевис“ бе отбелязано в 59-ата минута, когато Луис Мориел получи топката по левия фланг почти до аутлинията и проби в наказателното поле на „виолетовите“, където пусна успореден пас по земя към непокрития Адемола Лукман, който с едно докосване прати топката в далечния долен ляв ъгъл на вратаря Пиетро Терачано.

Двадесет минути преди това главният рефер Масимилиано Ирати доказа червен картон на нападателя на Фиорентина Кристиан Куаме за високо вдигнат крак в близост до главата на Мартен де Роон, но Куаме бе реабилитиран от ВАР, който прецени, че не е имало контакт между двамата футболисти.

В класирането „бергамаските“ събраха актив от 20 точки и се изравниха с лидера Наполи, но тимът на Лучано Спалети е с по-добра голова разлика. Фиорентина пък е 11-и с девет спечелени точки.