Аталанта си гарантира Топ 4 в Серия А след класическа победа срещу Торино

В другия двубой, по същото време, Наполи направи домакинско равенство срещу Лече.

аталанта гарантира топ серия класическа победа торино
Снимка: X / @SerieA_EN
21:31, 26.05.2024

Шампионът в Лига Европа Аталанта победи Торино с 3:0 в среща от последния, 38-ми кръг на италианската Серия А.

Джанлука Скамака откри за "Ла Деа" в 26-та минута, а Адемола Лукман увеличи преднината на домакините на 2:0 в 43-та минута, малко след като бе пропуснал друга отлична възможност да се разпише.

Хърватският полузащитник Марио Пашалич оформи крайното 3:0, разписвайки се от дузпа в 71-та минута.

Пет минути по-късно Лукман пак вкара топката във вратата на Торино, но попадението не бе зачетено заради засада.

Аталанта се изкачи на четвърто място в класирането с 69 точки, а има и мач по-малко, тъй като трябва да изиграе отложения си двубой от 29-ия кръг срещу Фиорентина на 2 юни.

Това означава, че италианските отбори в Шампионската лига, другия сезон, ще бъдат пет, а не шест, както щеше да стане, ако бергамаските бяха завършили на петата позиция.

Отборът на Торино е девети с 53 точки, колкото събра и десетият Наполи след домакинското си равенство срещу Лече в последния кръг.

Шампионите от миналия сезон останаха без победа в Серия А в седем поредни двубоя, от 7 април насам, след равенството 0:0 срещу Лече, който завърши на 13-то място в подреждането с 38 точки.

Йенс Столтенберг пристигна в България
Спортният министър Георги Глушков връчи медалите на призьорите на 50 м свободен стил на плувния турнир "Купата на кмета"