Аталанта спечели гостуването си на Лече с голове след почивката

Шарл Де Кетеларе и Джанлука Скамака се разписаха през второто полувреме

21:01, 18.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
аталанта шести финал турнира купата италия

Аталанта победи Лече с 2:0 в мач от предпоследния 37-и кръг в Серия А. Шарл Де Кетеларе и Джанлука Скамака се разписаха след почивката.

През първото полувреме на стадион "Вия дел Маре" в Лече Патрик Доргу бе близо да открие резултата, но попадението му бе отменено заради засада.

След почивката гостите нанесоха своите удари. Шарл Де Кетеларе откри резултата с прехвърлящ удар.

Джанлука Скамака удвои преднината на тима си и оформи крайния резултат. Нападателят засече с глава центриране от ъглов удар на Алексей Миранчук.

Аталанта заема 5-ата позиция в класирането с актив от 66 пункта. Лече остава на 13-ото място в подреждането с 37 точки.

Две обещаващи разработки на ваксина срещу СПИН ще бъдат пуснати за клинични изпитания