През цялата 2024 година са отнети 3652 шофьорски книжки, а 1387 коли са останали без номера след установяване на употреба на наркотици на пътя. Това заяви по време на парламентарен контрол служебният вътрешен министър Атанас Илков.
След повторна проба в лабораторни условия на над 398 водачи са върнати свидетелствата за управление на МПС, а на 225 моторни превозни средства са върнати номерата, отчете още той.
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра