В 11.30 ч. ще има нов председателски съвет, за да помислим отново, за да не попаднем в дълбока конституционна криза, защото към този момент аз мисля вече, че сме на ръба на такава. Това заяви пред журналисти Десислава Атанасова от ГЕРБ.
"Общо взето през тези 31 години действие на Българската конституция не е имало такъв прецедент в нашата парламентарна история. Жалко е, че всички заявки за рестарт на държавността, връщане на парламентаризма и т.н. бяха просто едни голи предизборни слогани. Факт е, че всеки прави каквото си реши дори и на ръба на Конституцията и закона. Да, никой не може да бъде задължен да стане министър-председател на която и да е държава, но това според мен не беше коректното и отговорно поведение спрямо държавата ни", каза Атанасова.
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите