Атлетик Билбао
Снимка: X / @Athletic_en
21:59, 15.09.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Атлетик Билбао надигра Лас Палмас с 3:2 при гостуването си в петия кръг на испанската Ла Лига.

Баските загатнаха за намеренията си още през първото полувреме, като Оиа Сансет откри резултата, а националът Нико Уилямс направи 2:0 за Атлетик в 30-ата минута.

Срещата обаче се обърна след почивката, когато Микел Хаурегисар от гостите бе изгонен с директен червен картон в 56-ата минута. Веднага след това Сандро Рамирес намали за Лас Палмас и върна отбора си в мача. Айтор Паредес обаче възстанови преднината от два гола за баските в 76-ата минута.

До края Лас Палмас стигна само до втори гол чрез Алекс Муньос.

Атлетик Билбао направи добра операция, като успя да се изкачи до осмо място в класирането. Лас Палмас е на предпоследната 19-а позиция и има само две точки до момента.