Атлетик Билбао направи грешна стъпка в борбата за четвъртото място в Ла Лига

09:20, 12.05.2024
атлетик билбао направи грешна стъпка борбата четвъртото лига

Отборите на Атлетик Билбао и Осасуна завършиха наравно 2:2 в среща от 35-ия кръг на испанската Ла Лига.

За носителите на Купата на Краля това беше още една грешна стъпка в борбата им за място в топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон, като след равенството момчетата на Ернесто Валверде остават 5-и в класирането с 62 точки, на пет зад състава на Атлетико Мадрид.

Междувременно Осасуна заема 13-ото място в класирането с актив от 40 пункта, а в съботата вечер тимът прекъсна серията си от четири поредни загуби в шампионата.

На "Естадио Сан Мамес" баските и съставът от Пампона изиграха зрелищен двубой, в който през първото полувреме бяха отменени цели три гола преди най-накрая Раул де Аро да изведе гостите напред в резултата малко преди почивката.

В началните минути на втората част Осасуна нанесе още един удар чрез Рубен Гарсия, който удвои преднината на своя тим.

Иняки Уилямс все пак върна интригата в мача в 58-ата минута, когато намали пасива на домакините с хубав диагонален изстрел.

В самия край на срещата Атлетик Билбао съумя да се добере и до точката благодарение на Асиер Виялибре, който се възползва от грешка на противниковия страж и от границата на вратарското поле реализира за крайното 2:2.