Атлетик Билбао се отдалечи от участие в Шампионската лига, заемайки петата позиция на 4 точки от Атлетико Мадрид.
Атлетик Билбао допусна домакинско равенство 1:1 срещу Виляреал, като "жълтата подводница" игра цяло полувреме с човек по-малко.
В 11-ата минута гостите от Виляреал пропуснаха дузпа чрез Жерард Морено, но още в първите секунди на второто полувреме тимът остана с човек по-малко след втори жълт картон на Санти Комесана.
С човек повече домакините от Атлетик успяха да поведат в 67-мата минута чрез Ойхан Сансет и изглеждаха сигурни за победата си.
Тя обяче им се измъкна в петата минута на продължението, когато Виляреал получи втора дузпа. С нейното изпълнение отново се нагърби Морено, който този път преодоля Унай Симон за крайното 1:1.
За баските това бе втори пореден мач без победа и тимът вече изостава с четири точки от четвъртия Атлетико Мадрид, който има 61. Атлетик е с 57, Виляреал е на девето място с 39 точки.
Пау Торес разкри мечтата си: Иска да се завърне във Виляреал като свободен агент
Арсенал договори трансфера на Христос Цолис срещу рекордните 34 милиона паунда
Лоши новини за ПАОК: Кирил Десподов почти сигурно пропуска първия мач в Лига Европа
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач