Атлетик Билбао направи равен с Виляреал и изостава на четири точки от четвъртия Атлетико М

Атлетик Билбао се отдалечи от участие в Шампионската лига, заемайки петата позиция на 4 точки от Атлетико Мадрид.

атлетик билбао направи равен виляреал изостава четири точки четвъртия атлетико
22:40, 14.04.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Атлетик Билбао допусна домакинско равенство 1:1 срещу Виляреал, като "жълтата подводница" игра цяло полувреме с човек по-малко.

В 11-ата минута гостите от Виляреал пропуснаха дузпа чрез Жерард Морено, но още в първите секунди на второто полувреме тимът остана с човек по-малко след втори жълт картон на Санти Комесана.

С човек повече домакините от Атлетик успяха да поведат в 67-мата минута чрез Ойхан Сансет и изглеждаха сигурни за победата си.

Тя обяче им се измъкна в петата минута на продължението, когато Виляреал получи втора дузпа. С нейното изпълнение отново се нагърби Морено, който този път преодоля Унай Симон за крайното 1:1.

За баските това бе втори пореден мач без победа и тимът вече изостава с четири точки от четвъртия Атлетико Мадрид, който има 61. Атлетик е с 57, Виляреал е на девето място с 39 точки.

Орландо Меджик и Индиана Пейсърс извоюваха последните директни места за плейофите в Източната конференция
Сибиу и Павлин Иванов започнаха с поражение в плейофите на баскетболното първенство на Румъния