Атлетик Билбао се върна към успехите с разгромна победа над Майорка

Попаденията реализираха Юри Берчиче, Горка Гурусета и Икер Муняин.

атлетико билбао върна успехите разгромна победа майорка
09:13, 03.02.2024

Атлетик Билбао разгроми с 4:0 Майорка в среща от 23-ия кръг на Примера дивисион и записа първа победа в последните три срещи.

В 3-ата минута Юри Берчиче отбеляза феноменален гол. Нико Уилямс изпълни статично положение и испанецът с акробатично изпълнение прати топката в мрежата. Отново той отбеляза 14 минути по-късно, след като засече подаване на Горка Гурусета и не остави шансове на Предраг Райкович.

В 32-ата минута Атлетик създаде още едно положение, като този път Райкович спаси удар на Гурусета. След малко повече от час игра Гурусета прати топката в мрежата за трети път. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР бе признато.

В 89-ата минута домакините стигнаха и до четвърти гол. Икер Муняин завърши прекрасна атака на Атлетик Билбао и прати удара си неспасяемо в левия ъгъл.

Атлетик Билбао заема петата позиция с 13 победи, докато Майорка продължава с незадоволителното си представяне и е на 15-о място в таблицата с девет загуби и с едва три успеха.

Новото европейско законодателство за миграцията ще е от полза за България, смята Елена Йончева
Аликанте с национала Константин Костадинов в състава си записа 12-а победа в Испания