Атлетик (Билбао) удържа 0:0 като гост на Атлетико (Мадрид)

20:37, 18.09.2021
атлетик билбао удържа гост атлетико мадрид

Отборите на Атлетико (Мадрид) и Атлетик (Билбао) завършиха наравно 0:0 в среща от 5-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят на "Уанда Метрополитано" в испанската столица Мадрид завърши със само един точен удар по посока на една от двете врати и той беше на сметката на домакините.

Те бяха и тимът, пред който се откри най-добрата възможност в мача, като тя дойде четвърт час преди края. При нея Маркос Йоренте стреля опасно от дистанция, но топката се отби от десния страничен стълб на вратата на "баските".

В 78-ата минута пък възпитаниците на Диего Симеоне останаха с човек по-малко, след като Жоао Феликс си изкара втори жълт картон и бе изгонен.

До края гол така и не падна и по този начин двата тима трябваше да се задоволят с нулевото реми.

Въпреки това, двубоят ще се запомни с това, че бе №200 подред за Иняки Уилямс в испанския елит с фланелката на "баските". Испанецът няма пропуснат мач в Ла Лига от април 2016 година насам.

Точката помогна на Атлетико (Мадрид) временно да оглави подреждането в Ла Лига, докато Атлетик (Билбао) се изкачи до 4-та позиция.

Туристическа обиколка: "Из дебрите на изкуството, свързано с Пловдив"
Национално преброяване 2021: Започна посещението по домовете