10:31, 01.03.2021
Чете се за: 00:39 мин.
Европейски футбол
атлетико дръпна точки реал дербито мадрид

Отборът на Атлетико (Мадрид) се върна към победния път, след като победи като Виляреал като гост с 2:0 в двубой от 25-я кръг на Ла Лига.

Победата е жизнено важна за самочувствието на Диего Симеоне и компания, които в неделя приемат Реал (Мадрид).

С успеха си "дюшекчиите" събраха актив от 58 точки на върха в класирането на Ла Лига, с 5 т. преднина пред третия Реал, Барселона е на второ място с 53 точки.

Виляреал заема седма позиция с 37 пункта.

В 24-ата минута гостите изпълниха късо корнер. Тома Лемар центрира с левия крак, защитникът Стефан Савич се извиси и реализира гол, зачетен едва след намесата на ВАР, тъй като първоначално бе отсъдена засада. По-късно се оказа, че топката се е отклонила от защитника Алфонсо Педраза и попадението бе записано като автогол.

След почивката в гостите удвоиха аванса си в 69-ата минута при центриране отдясно, след което защитникът Пау Торес не успя да изчисти добре топката, което позволи на Жоао Феликс да се разпише с удар от границата на наказателното поле.

Отборът на Виляреал се опита да намали резултата. Домакините удариха греда, а и вратарят Ян Облак се отличи с блестящи изяви и не допусна попадение.