Атлетико Мадрид надигра Фейенорд след обрат

21:42, 04.10.2023
Атлетико Мадрид Фейенорд

Атлетико Мадрид победи Фейенорд с 3:2 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Столичани изоставаха в резултата на два пъти, преди да се поздравят с успеха.

Гостите поведоха в резултата още в 7-ата минута на стадион "Метрополитано" в Мадрид. Марио Ермосо си отбеляза автогол след злощастен рикошет.

Само 5 минути по-късно Алваро Мората изравни резултата, макар попадението му първо да бе отменено поради засада.

Възпитаниците на Арне Слот си върнаха преднината преди почивката. Ян Облак спаси шут от воле на Давид Ханцко, но защитникът бе точен при добавката.

В добавеното време на първото полувреме "дюшекчиите" повторно възобновиха равенството. Антоан Гризман бе с гръб към вратата във вратарското поле, но стреля изобретателно за 2:2.

Само 109 секунди след началото на втората част играчите на Диего Симоне заслужено изградиха аванс в резултата. Алваро Мората засече с едно докосване центриране в наказателното поле на Науел Молина.

Атлетико Мадрид заема лидерксата позиция в група "Е" с актив от 4 точки, докато Фейенорд е втори с 3 пункта.