Атлетико Мадрид не успя да победи последния в класирането Алмерия

Девето равенство за Алмерия през сезона, като тимът още няма шампионатна победа

Атлетико Мадрид Алмерия
08:31, 25.02.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Атлетико Мадрид продължи серията си от слаби резултати в испанското първенство по футбол, след като опашкарят Алмерия открадна точка от кандидатите за титла след две попадения на 19-годишния аржентинец Лука Ромеро и равенство 2:2.

Анхел Кореа се разписа още във втората минута и даде преднина на Атлетико, но Ромеро изравни в 27-та. Родриго де Пол изведе столичани отново напред след 57 минута игра, но домакините отговориха и този път. Ромеро бе точен седем по-късно с шут в горния ъгъл и Алмерия измъкна точката.

Атлетико, който няма победа в три от последните си четири мача в шампионата, е с четири точки зад сензацията през новия отбор Жирона. Каталунците, които пък са с още една по-малко от Барселона, посрещат Райо Валекано в понеделник вечер.

Столичани са четвърти и вече са с десет точки пасив от Реал Мадрид, докато Алмерия е последен и все още няма победа. Алмерия е с едва девет точки от началото на сезона, спечелени от девет равенства. Последната победа на отбора е срещу четвъртодивизионния Талавера в мач за Купата на Испания през месец октомври.