Атлетико Мадрид обърна Майорка и се доближи на две точки от второто място в Ла Лига

атлетико мадрид обърна майорка доближи две точки второто лига
22:32, 26.04.2023

Отборът на Атлетико Мадрид победи с 3:1 у дома Майорка в двубой от 31-ия кръг от испанската Ла Лига.

Гостите поведоха в резултата след 20 минути игра чрез Матия Настасич, но Родриго де Пол изравни в допълнителното време на първата част след асистенция на Антоан Гризман.

Столичани реализираха две попадения след почивката, които решиха крайния победител от мача. Алваро Мората направи 2:1 само две минути след подновяване на играта, а Яник Ферейра-Караско оформи крайния резултат в 77-ата минута.

Атлетико Мадрид е на трето място в класирането в шампионата на Испания с 63 точки и изостава на 2 след Реал Мадрид. Майорка е на десета позиция в Ла Лига.

В друга среща от кръга Хетафе загуби с 1:2 у дома срещу Алмерия, а двата отбора продължават да бъдат застрашени от изпадане от елита.

Внучка преби 103-годишната си баба за 150 лв.