Отборът на Атлетико (Мадрид) допусна втора грешна стъпка в битката за титлата в Испания в рамките на последните три мача в Ла Лига, след като направи равенство 1:1 при гостуването си на Леванте.
Във Валенсия домакините поведоха в резултата в 17-та минута чрез Енис Барди, но Маркос Йоренте изравни в 37-та минута.
Възпитаниците на Диего Симеоне контролираха събитията на терена и създадоха повече положения от съперника си, но така и не успяха да стигнат до втори гол и трябваше да се задоволят с точката.
По този начин "дюшекчиите" вече водят с шест точки на върха на класирането пред градския съперник Реал (Мадрид), който е изиграл мач повече. Леванте заема 11-та позиция в подреждането с актив от 28 точки.
Въпреки високите цени, интересът към билети за Мондиал 2026 е голям, съобщи ФИФА
Славия приема ЦСКА 1948, а ЦСКА посреща Локомотив Сф в интригуващи сблъсъци от 1/8-финалите за Купата на България
39 точки на Стеф Къри се оказаха недостатъчни за Голдън Стейт, който загуби от Минесота
"Хемус" се разширява: Пускат за движение нов 3-километров участък от магистралата