Атлетико Мадрид отстъпи в гостуването на Майорка

атлетико мадрид върна самочувствието класика осасуна
20:02, 09.04.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Майорка победи Атлетико Мадрид с 1:0 в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Ведат Муриджи отбеляза победното попадение в срещата.

През първото полувреме двата отбора представиха равностойна игра, но до точен изстрел така и не се стигна.

След почивката домакините бяха по-активният отбор в предни позиции. Секунди след подновяването на играта Ян Облак изби плътен шит от дистанция на Браян Оливан.

Възпитаниците на Хавиер Агире получиха дузпа в 68-ата минута. Ведат Муриджи бе точен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар, за да осигури победата на тима си.

Атлетико Мадрид заема 4-ата позиция в класирането с актив от 27 пункта. Майорка е точно над зоната на изпадащите. Тимът се намира на 17-ото място в подреждането с 29 точки.