Столичани победиха Лас Палмас с 2:0.
Атлетико Мадрид победи Лас Палмас с 2:0 в среща от 12-ия кръг на испанкото футболно първенство. Така футболистите водени от Диего Симеоне се изкачиха на трета позиция с актив от 23 точки.
Джулиано Симеоне откри резултата в 37-ата минута, след като се възползва от подаване на Молина. В края на тази първа част Антоан Гризман пропиля отличен шанс да удвои преднината на домакините.
След подновяването на играта Атлетико игра търпеливо и изчака своя шанс в 83-ата минута, когато Родриго де Пол намери непокрит Сьорлот и той оформи крайното 2:0.
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"