Атлетико Мадрид се изкачи в топ 3 след успех над Кадис

атлетико мадрид удари бетис изхвърли топ
23:57, 11.03.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Атлетико Мадрид победи Кадис с 2:1 в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Жоао Феликс откри резултата, а Алваро Негредо изравни. Родриго Де Пол върна преднината на тима си.

Шампионите наложиха домакински натиск на стадион "Уанда Метрополитано" и поведоха още в 3-ата минута. Жоао Феликс се възползва от грешка на стража на гостите Херемиас Ледесма и изпрати топката в опразнената врата.

В 40-ата минута Рейнилдо Мандава получи директен червен картон заради групо нарушение, но след намесата на ВАР Пабло Гонсалес Фуертес промени решението си и му даде жълт картон.

В края на първата част Алваро Негредо засече с глава центриране на Алфонсо Еспино, за да възобнови равенството.

След почивката Херемиас Ледесма спаси удар на Анхел Кореа, но при добавката Родриго Де Пол изпрати топката във вратата, за да оформи крайния резултат.

Гостите търсеха нов изравнителен гол, но така и не успяха да измъкнат точка от сблъсъка. Хавиер Серано получи директен червен картон, само пет минути, след като се появи в игра.

Атлетико Мадрид се икачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 51 точки. Кадис остава в зоната на изпадащите. Тимът заема 18-ата позиция с 24 пункта.