Атлетико Мадрид спечели дуела за първото място в група „Е“ на ШЛ, Селтик записа успех за престиж срещу Фейенорд

атлетико мадрид спечели дуела първото група bdquoеldquo селтик записа успех престиж фейенорд
06:22, 14.12.2023
Чете се за: 02:27 мин.

Атлетико Мадрид заслужи първата позиция в група „Е“ на Шампионската лига след домакински успех с 2:0 срещу Лацио в последен двубой и за двата тима от груповата фаза.

Успехът за футболистите на Диего Симеоне означаваше и изравнен клубен рекорд за„дюшекчиите“ от 20 поредни победи като домакин в мачове от всички турнири. Тази страхотна серия за Антоан Гризман и компания стартира още миналия февруари с победа над Атлетик Билбао в испанското първенство.

Тази вечер на „Естадио Уанда Метрополитано“ пък тон за положителния развой даде тъкмо Гризман с попадение още в 6-ата минута, а точен за 2:0 беше Самуел Диаш Лино в началото на второто полувреме, като междувременно и гол на Мигел Ермосо бе отменен малко преди края на първата част.

Победата гарантира първата позиция за Атлети в крайното подреждане с 14 точки, докато „бианкочелестите“ остават втори с 11.

В другия двубой от групата Селтик победи Фейенорд у дома с 2:1 за първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Луис Палма изведе „детелините“ напред през първото полувреме с гол от дузпа, но в 82-ата минута Янкуба Минте вкара изравнително попадение за гостите от Нидерландия.

Така се стигна до добавеното време на мача, когато Мат О'Райли центрира за Густаф Лагербиелке и шведският бранител реализира с глава отблизо, за да донесе успеха на своя тим.

Въпреки него обаче футболистите на Брендън Роджърс останаха на дъното в тази група със само 4 точки, докато с актив от 6 пункта Фейенорд завършва на 3-ото място и напролет ще играе в Лига Европа.

Среща на върха на ЕС: Решават за финансовата помощ за Украйна и членството й в ЕС
Изслушват министъра на културата и министъра на регионалното развитие за демонтажа на Паметника на Съветската армия