Атлетико Мадрид трябваше да се потруди, но продължава за Купата на Краля

23:59, 22.12.2022
Чете се за: 01:35 мин.
атлетико мадрид трябваше потруди продължава купата краля

Съставът на Атлетико Мадрид се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля, след като постигна трудна победа с 3:1 като гост на четвъртодивизионния Арентейро.

Първото полувреме не предложи много интересни ситуации и пред двете врати, за да се стигне до 42-та минута, когато отбраната на Атлетико бе хваната неподготвена, а от това се възползва Маркитос, който прехвърли Ян Облак и даде аванс на домакините.

"Дюшекчиите" обаче реагираха светкавично и изравниха още преди почивката с гол от дузпа на Яник Ферейра Караско.

Малко преди да изтече първият час игра гостите получиха право да изпълнят още един 11-метров наказателен удар, но този път Алваро Мората пропусна от бялата точка и така равенството в резултата се запази.

Все пак логичното се случи в 76-та минута, когато Пабло Бариос беше точен за 2:1 в полза на "рохибланкос", а в добавеното време на срещата Караско оформи крайния резултат с втория си гол в мача.