Атлетико надви Валядолид и продължи надпреварата с Реал М за второто място в Ла Лига

атлетико надви валядолид продължи надпреварата реал второто лига
09:28, 01.05.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Атлетико Мадрид победи с 5:2 Валядолид в мач от 32-ия кръг на испанското първенство по футбол и се доближи отново на две точки от втория в класирането Реал Мадрид.

Нахуел Молина, Хосе Мария Хименес и Алваро Мората вкараха през първото полувреме за Атлетико. Валядолид успя да съкрати пасива си на 2:3 в последствие, но автогол на Хоакин и попадение на Мемфис Депай оформиха крайното 5:2 в полза на Атлетико.

Шест мача преди края Атлетико вече е с 66 точки и две зад Реал Мадрид, който спечели с 4:2 срещу Алмерия в събота. Барселона води в класирането със 79 точки след победа с 4:0 срещу Реал Бетис и направи поредна стъпка към титлата.

Защитникът Молина откри за Атлетико в 20-ата минута с удар от близко разстояние след контраатака, а Хименес удвои преднината на столичния тим четири минути по-късно. Той се разписа с глава след центриране на Антоан Гризман.

Мората вкара третия гол след още една асистенция на Гризман в 38-та минута, но Валядолид не се предаде. Кайл Ларин бе точен от дузпа, след като Марио Ермосо повали Гонсало Плата в наказателното поле.

Серхио Ескюдеро вкара втория гол за Валядолид в 74-та минута с глава след ъглов удар, но Атлетико отговори само 12 по-късно. Хоакин опита да изчисти опасно центриране на Анхел Кореа и изпрати топката в собствената си врата. Депай пък отбеляза последното попадение и така Атлетико Мадрид записа осма победа в последните си девет двубоя в първенството.

Валядолид е 15-и в класирането с четири точки над изпадащите.

Продължават сблъсъците в Судан, ракетни удари са нанесени в Хартум
Експерти: Разликата в заплащането на мъжете и жените у нас е на средноевропейско ниво - 12%