Атлетико продължава да ниже победи в Испания

10:41, 25.01.2021
Чете се за: 00:37 мин.
атлетико продължава ниже победи испания

"Дюшекчиите" постигнаха седми пореден успех в Ла Лига, след като в среща от 20-ия кръг се наложиха с 3:1 у дома срещу тима на Валенсия.

Момчетата на Диего Симеоне обаче трябваше да се потрудят за трите точки, след като допуснаха първи гол в своята врата още в 11-та минута. Тогава Урош Рачич отбеляза страхотен гол след чудесно изпълнение от дистанция.

Домакините обаче реагираха бързо и още в 23-та минута изравниха резултата чрез Жоао Феликс, който засече топката на далечната греда след центриране от ъглов удар.

В 54-та минута пък младият португалец влезе в ролята на асистент, подавайки на Луис Суарес, за да може уругваецът да отбележи 12-ия си гол за сезона, правейки резултата 2:1.

Крайното 3:1 оформи Анхел Корея в 72-та минута, след като получи подване от Маркос Йоренте.

В класирането Атлетико продължава да води, като вече има актив от 47 точки, седем повече от шампиона Реал, който се намира на 2-ра позиция, а освен това има и един изигран двубой повече.

Валенсия от друга страна остава близо до зоната на изпадащите на 14-та позиция със само 20 спечелени пункта.

Марин Петков: Феновете направиха нещо уникално, искам да ги зарадваме с Купата (ВИДЕО)