Атлетико стартира новия сезон с класическа победа на Хетафе на "Уанда Метрополитано"

атлетико стартира новия сезон класическа победа хетафе уанда метрополитано
23:11, 15.08.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на Атлетико Мадрид постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Хетафе в двубой от първия кръг на испанската Ла Лига.

Резултатът на „Уанда Метрополитано“ бе открит в 15-ата минута, когато Жоао Феликс предостави топката по земя към Алваро Мората на границата наказателното поле на гостите, а националът на Испания с удар от движение прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Давид Сория.

Комбинацията Феликс – Мората отново се оказа печеливша за „рохибланкос“ в 59-ата минута, когато португалецът изведе играещ под наем от Ювентус футболист на стрелкова позиция в пеналтерията на Хетафе и нападателят на Атлетико за втори път мача прати топката в мрежата зад Сория.

Четвърт час преди края на срещата съставът на Диего Симеоне направи преднината си класическа, когато отново Жоао Феликс влезе в ролята на асистент, този път към Антоан Гризман, който с прецизен изстрел в наказателното поле на тима от предградието на Мадрид прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, оформяйки крайния резултат.

В класирането Атлетико Мадрид събра актив от 3 точки и се изкачи на върна заради по-добрата си голова разлика от тази на Реал Мадрид и Виляреал. Съставът на Кике Флорес пък е последен в подреждането.

Ювентус тръгна гръмко в Серия А, Влахович с дежурните си два гола за "бианконерите"