Австралийките се превърнаха в първия отбор с място в Топ 4

14:00, 07.08.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Световен баскетбол
Снимка: FIBA

Националният отбор на Австралия си осигури място на полуфиналите на олимпийския турнир при жените на Игрите в Париж. Баскетболистките на Санди Брондело надиграха Сърбия с 85:67 в първия мач от четвъртфиналите. В зала „Берси“ австралийките наложиха волята си още през първото полувреме и до края не срещнаха съпротива от момичетата на Мариана Малкович.

В следващата фаза „кенгурата“ ще имат за съперник победителя в двойката от САЩ и Нигерия, които ще се срещнат по-късно тази вечер.

Австралийките намериха начин да държат съдбата си в свои ръце още през първата част, спечелена с 26:19. През втория период „кенгурата“ увеличиха оборотите и на голямата почивка фиксираха 48:32 в своя полза. През второто полувреме сръбкините отново нямаха нужните аргументи и австралийският тим сложи точка на спора без особени проблеми.

Алана Смит поведе австралийките към ценния успех с 22 точки и 13 борби. Джейд Мелбърн и Келйла Джордж отбелязаха по 18 точки, като първата има и 5 асистенции. Сами Уиткомб вкара 15.

Йована Йогич отговори за западните ни съседки със 17 точки и 5 асистенции. Анджела Дугалич приключи с 14 и 6 борби, Ивана Раца има 10 и 7 овладени под двата ринга топки.

Историческият музей в Петрич приюти статуята от Хераклея Синтика (СНИМКИ)