Аякс измъкна точка при гостуването си на Славия Прага с човек по-малко

След успехът над Лудогорец, чехите не победиха Аякс на свой терен.

Аякс Славия Прага
22:31, 03.10.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Четирикратният шампион на Европа Аякс стигна до равенство 1:1 при гостуването си на чешкия Славия Прага, въпреки че игра с човек по-малко след 75-ата минута в среща от втория кръг на основната фаза на турнира Лига Европа.

Нидерландският гранд откри резултата в 18-ата минута, когато точен от дузпа бе Бранко ван ден Бомен.

Домакините не успяха да покажат нищо интересно в предни позиции през първото полувреме, но през второто имаха пълен контрол над играта и закономерно изравниха в 67-мата минута чрез Томаш Хори.

Осе минути след това дойде и червеният картон за Юри Бас, който остави Аякс с десет души на терена. Въпреки това гостите издържаха и не допуснаха второ попадение в мрежата си.

След равенството и Славия Прага, който победи в първия кръг Лудогорец, и Аякс имат по 4 точки.

В челото на класирането с максималните 6 точки след първите два кръга пък се утвърдиха два от бъдещите съперници на българския шампион - Лацио и Андерлехт.