Аякс обърна Бешикташ и спечели групата си в Шампионската лига

аякс обърна бешикташ спечели групата шампионската лига
21:13, 24.11.2021
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Аякс постигна обрат с 2:1 при визитата си на Бешикташ от петия кръг на група "C" в Шампионската лига.

На стадион "Водафон Парк" в Истанбул домакините първи откриха резултата. В 20-ата минута Рашид Гезал изпълни ъглов удар към близката греда на вратата на гостите, а Нусаир Мазрауи игра с ръка и попречи топката да стигне до Мехмед Топал. Главният рефер Ирфан Пелто отсъди дузпа в полза на Бешикташ, която Гезал реализира в 22-ата минута.

Аякс възстанови равенството 9-минути след началото на втората част. Лисандро Мартинес изведе Николас Талиафико зад отбраната на Бешикат, който подаде успоредно по земя към появилия се от резервната скамейка Себастиан Алер и нападателят се разписа за 1:1

В 68-ата минута Душан Тадич центрира в наказателното поле на Бешикташ, където Лисандро Мартинес стреля по посока вратата на Мерт Гюнок. Себастиан Алер протегна крак и отклони топката, която се удари в горната греда преди да влети в мрежата за 2:1 в полза на амстердамци.

Нидерландският шампион е недостижим лидер в група "C" с актив от 15 точки от 5 изиграни мача. Втори е Борусия (Дортмунд) с 6 пункта, колкото има и третият Спортиг (Лисабон). В дъното на класирането е Бешикташ без нито една спечелена точка.

В другия мач от групата Борусия (Дортмунд) гостува на португалския Спортинг в Лисабон от 22.00 ч.