Азаренка се справи с Женг и се класира за 1/4-финалите в Аделаида

11:19, 05.01.2023
Виктория Азаренка

Виктория Азаренка победи Кинуен Женг с 6:2, 7:5 в 1/8-финален мач на WTA 500 тенис турнира в Аделаида, Австралия.

В първия сет равенството се запази до 2:2 гейма. Беларуската тенисистка бе категорична до края на частта и след два пробива спечели сета.

Втората част започна с пробив на нула за китайката, но 26-ата в световната ранглиста бързо изравни за 2:2. В последния гейм 33-годишната Азаренка осъществи нов пробив и се поздрави с победата след 1 час и 40 минути игра.

За Виктория Ааренка това е втори успех за годината след победата над Ангелина Калинина с 7:6(9), 7:6(5). На 1/4-финалите тя ще премери сили срещу Линда Носкова, която по-рано победи Клер Лиу с 6:2, 6:2.

В друг мач, игран тази нощ №34 в света Ирина-Камелия Бегу се наложи над заелата 18-а позиция в ранглистата Йелена Остапенко с 6:3, 6:0.