Байер Леверкузен започна кампанията си в Шампионска лига с успех над Фейенорд

Шампионът на Германия отбеляза четири гола през първото полувреме.

21:35, 19.09.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Байер Леверкузен

Байер Леверкузен победи Фейенорд с 4:0 в мач от първия кръг на Шампионска лига. Носителят на титлата от Бундеслигата отбеляза попаденията си през първото полувреме.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута на стадион "Дъ Койп" в Ротердам. Флориан Вирц даде аванс на "аспирините" с шут по земя извън наказателното поле.

Само 4 минути по-късно домакините пратиха топката в противниковата врата, но попадението на Рамиз Зеруки бе отменено поради засада.

След половин час игра възпитаниците на Шаби Алонсо удвоиха аванса си. Джереми Фримпонг изпрати топката на задна врата, където Алехандро Грималдо бе точен от непосредствена близост.

В 36-ата минута Флориан Вирц отново бе точен. Германският национал засече от воле центриране в наказателното поле на Джереми Фримпонг.

Въпреки комфортния си аванс шампионите на Германия продължиха да атакуват и стигнаха до четвърти гол. Тимон Веленройтер си отбеляза автогол, в опит да избие удар с глава на Едмон Тапсоба.

След почивката нов гол на нидерландския вицешампион бе отменен заради засада. Резервата Аясе Уеда опита да запише името си сред голмайсторите, но именно той бе зад противниковата отбрана.

В следващия кръг Байер Леверкузен посреща Милан, докато Фейенорд гостува на Жирона.