11:17, 21.04.2021
Чете се за: 00:26 мин.
Европейски футбол
байерн мюнхен докосва девета поредна титла германия

Орборът на Байерн (Мюнхен) постигна домакински успех с 2:0 над Байер (Леверузен) в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата.

Баварският колос реши сблъсъка още в началото на срещата на "Алианц Арена", когато в рамките на само шест минути Ерик Максим Чупо-Мотинг (7-ата минута) и Йошуа Кимих (13-ата минута) разпечатаха вратата на гостите от Леверкузен.

Възпитаниците на Ханзи Флик, който след победата над Волфсбург с 3:2 в събота обяви, че се оттегля от поста си след края на сезона, водят с 10 точки разлика пред втория в класирането РБ (Лайпциг), който загуби гостуването си на последния в класирането Кьолн с 1:2.

До края на кампанията остават четири кръга и Байерн може да спечели деветата си поредна сребърна салатиера още в следвщия кръг при победа срещу Майнц 05.