Шампионът спечели 9 от последните 10 издания на "Дер Класикер"

Байерн Мюнхен Хари Кейн
21:44, 04.11.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Байерн Мюнхен се наложи над Борусия Дортмунд с категоричното 4:0 като гост в дербито на Бундеслигата.

Отборът на Томас Тухел изкова успеха си още в първите десет минути на мача. Тогава точни за баварците бяха Дайо Упамекано и Хари Кейн, като и за двете попадения асистенциите бяха на Лерой Сане. Упамекано вкара гола си с глава след изпълнение на корнер, а след това Сане намери чудесно Кейн и капитанът на английския национален отбор вкара на празна врата.

В добавеното време на първата част Дониел Мален от домакините пропусна чудесна възможност, като от добро положение прати топката малко над напречната греда.

В началото на втората част гол на Джамал Мусиала от Байерн бе отменен заради засада.

В 70-ата минута Мусиала отново вкара, но попадението не бе зачетено заради положение на засада на Хари Кейн. Две минути по-късно обаче Кейн направи 3:0 с хладнокръвен удар, след като бе изведен от Кингсли Коман.

В добавеното време на мача Кейн оформи хеттрика си, като получи пас от Мусиала и стреля покрай вратаря Грегор Кобел за 4:0.

Байрен спечели 9 от последните 10 издания на "Дер Класикер". Отборът е на второ място в класирането, като изостава на две точки от лидера Байер Леверкузен.