"Баварците" се справиха с потъващия Кьолн с 2:0.

от Константин Джаркин
18:30, 13.04.2024
Чете се за: 02:32 мин.
байерн мюнхен остави коронацията байер леверкузен техни ръце

Байерн Мюнхен победи Кьолн с 2:0 на "Алианц Арена" в двубой от 29-я кръг в Бундеслигата. Така "баварците" засега остават в битката за титлата, но всичко може да се реши утре в домакинството на Байер Леверкузен срещу Вердер Бремен.

Напълно очаквано домакините доминираха от самото начало и стигнаха до няколко добри положения, но благодарение на добрите изяви на вратаря на Кьолн Марвин Швебе запазиха нулевото равенство до края на полувремето.

"Баварците" бяха сполетяни от лоши новини малко след началото на втората част, след като Кингсли Коман напусна терена принудително. По всичко личи, че френският национал ще пропусне реванша от четвъртфиналната фаза на Шампионската лига срещу Арсенал.

В 65-та минута след късо подаване от ъглов удар, Рафаел Гереро намери горния ляв ъгъл на вратата пазена от Швебе с прекрасен изстрел от извън наказателното поле, откривайки резултата.

В 89-та минута, след груба грешка на Дайо Упамекано, Джан-Лука Валдшмит можеше да изравни резултата, но неговия първи опит бе блокиран от Ерик Дайър, а втория бе спасен от вратаря на домакините Свен Улрайх.

Томас Мюлер оформи крайното 2:0 в третата минута от добавеното време след грешка на гореспоменатия Валдшмит.

Байерн Мюнхен се намират на второто място във временното класиране с актив от 63 точки, на 13 и мач повече от първия Леверкузен, който с победа утре ще спечели за първи път в историята си "Сребърната салатиера".

"Козлите" се намират на 17-та позиция с 22 пункта, на четири от заемащия плейофното място за оцеляване Майнц.

България отстъпи на Португалия и изпадна във втора група на „Били Джийн Кинг къп“
Служебното правителство е кукла на конци на Борисов, Пеевски и Радев, заяви Кристина Петкова