Байерн Мюнхен разгроми РБ Залцбург в реванша с хеттрик на Левандовски

Роберт Левандовски
23:50, 08.03.2022
Чете се за: 02:25 мин.

Байерн Мюнхен победи Ред Бул Залцбург със 7:1 в мач от 1/8-финалите на Шампионска лига. Роберт Левандовски вкара хеттрик, Томас Мюлер се отчете с две попадения, а Серж Гнабри и Лирой Сане също бяха точни. Мауриц Кяергаард отбеляза почетното попадение за тима си.

Първият двубой между двата тима завърши при резултат 1:1.

В 11-ата минута Максимилиан Вьобер повали Роберт Левандовски в наказателното поле и съдията Клемон Тюрпен отсъди дузпа. Нападателят откри резултата.

Само десет минути по-късно бранителя на гостите извърши ново нарушение и реферът отново посочи бялата точка. Роберт Левандовски удвои аванса на баварците.

В следващата атака полякът стреля в лявата греда, но топката се върна в краката му. След нов изстрел той оформи своя хеттрик. Това е най-бързият хеттрик от началото на един двубой в историята на Шампионска лига - 23 минути.

Серж Гнабри последва примера на своя съотборник и също записа името си сред голмайсторите. Германецът стреля по земя за 4:0.

След почивката възпитаниците на Юлиан Нагелсман продължиха да бележат. Томас Мюлер шутира в десния ъгъл на противниковата врата, правейки резултата 5:0.

Австрийците стигнаха до попадение в 70-ата минута. Мауриц Кяергаард вкара почетния гол.

Допуснатото попадение мотивира домакините да компенсират с нови два гола. Първо Лирой Сане и Томас Мюлер отново комбинираха за нов гол на полузащитника, а след това крилото оформи крайния резултат.

Мануел Нойер се превърна в играча с най-много мачове в Шампионска лига за тима. Вратарят задмина Оливър Кан със своя мач №104 в надпреварата.