Байерн (Мюнхен) вкара седем на Бохум

19:03, 18.09.2021
Чете се за: 01:42 мин.
байерн мюнхен вкара седем бохум

Действащият шампион в Бундеслига Байерн (Мюнхен) разби със 7:0 на своя "Алианц Арена" новака Бохум и по този начин записа седми последователен успех във всички надпревари.

"Баварците" тотално надиграха своя съперник, вкарвайки четири гола още през първата част.

Дъждът от попадения започна в 17-ата минута, когато Лерой Сане откри резултата, а десет по-късно Джошуа Кимих вкара за 2:0.

До почивката Серж Гнабри и автогол на Константинос Ламбропулос направиха така, че мюнхенци да водят с 4:0.

През второто полувреме дойде ред и на Роберт Левандовски и Ерик Максим Чупо-Мотинг да се разпишат, а между техните попадения, Кимих отбеляза втория си гол в мача.

В самия край на двубоя Томас Мюлер помисли, че е направил 8:0, но системата ВАР се намеси, маркирайки засада на 32-годишният футболист.

Така, Байерн записа втората си най-убедителна победа под ръководството на Юлиан Нагелсман, след като преди около месец "баварците" унищожиха с 12:0 аматьорския Бремен в турнира за Купата.

В подреждането тимът от Мюнхен е начело с 13 точки след пет изиграни мача, докато Бохум заема предпоследната 17-та позиция с едва три пункта.

Съпругата на майор Валентин Терзиев пред БНТ: Всички правила за безопасност са нарушени
БГ Клондайк: Как се вади злато от реката?