Байерн (Мюнхен) завърши годината с разгром над Волфсбург

байерн мюнхен завърши годината разгром волфсбург
00:57, 18.12.2021
Чете се за: 01:35 мин.

Германският шампион Байерн (Мюнхен) победи като домакин Волфсбург с 4:0 в двубой от 17-ия кръг на Бундеслигата.

Баварците откриха резултат на "Алианц Арена" в 7-ата минута. Серж Гнабри стреля силно от дъгата на наказателното поле, а стражът Коен Кастеелс изби топката право в краката на Томас Мюлер, който от близка дистанция се разписа за 1:0.

Домакините удвоиха преднината си в 57-ата минута, когато бранителят Упамекано отбеляза с глава от границите на вратарското поле след центриране на Мюлер.

Две минути по-късно Лерой Сане покачи на 3:0 с брилянтен фалцов удар от границата на наказателното поле, който не остави никакви шансове на вратаря на Волфсбург да се намеси.

Крайното 4:0 оформи Робърт Левандовски, който се нареди сред голмайсторите с акробатично изпълнение пред вратарското поле на Кстеелс.

Попадението на поляка бе под номер 43 за него през 2021 г., с което задмина рекорда на Герд Мюлер за най-много голове в Бундеслигата за една календарна година.

В класирането Байерн е лидер с 43 точки, с 9 пункта преднина пред втория Борусия (Дортмунд). Тимът на Волфсбург е 12-и с 20 спечели точки от 17 изиграни срещи.