Байерн не допусна изненада срещу Севиля и е на полуфинал (ВИДЕО)

13:26, 12.04.2018
Чете се за: 01:16 мин.
байерн допусна изненада севиля полуфинал видео

Байерн (Мюнхен) се класира за полуфиналите в Шампионска лига. Баварците не допуснаха изненада и нулево равенство в реванша срещу Севиля на "Алианц Арена" им беше напълно достатъчен. Първият мач в Испания бе спечелен от германците с 2:1, които си осигуриха място сред най-добрите четири отбора.

-----

В третата минута Хамес Родригес стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на гостите. Малко по-късно и Ариен Робен шутира неточно.

Роберт Левандовски се извиси над отбраната на Севиля в 7-ата минута, но Давид Сория изчисти в корнер.

В 32-ата минута полският нападател на баварците поиска дузпа, претендирайки, че е бил задържан, но реферът подмина ситуацията.

Шест минути по-късно Рибери получи топката отляво, финтира двама играчи на испанския тим, но последвалият му мощен шут попадна в обсега на Сория.

В 40-ата пък французинът пусна прекрасен далечен пас към Робен, който навлезе на скорост, ала предпочете да играе сам и изстрелът му бе доста неточен.

Малко по-късно се откри нов шанс през баварците, но Хесус Навас изчисти топката в корнер точно преди тя да попадне в Рибери, който бе на празна врата.

В 49-ата минута Рафиня центира към Левандовски, който от малък ъгъл намери страничната греда от външната страна.

Пет минути след това баварците организираха нова добра атака, която завърши с шут на Мюлер право във вратаря на Севиля.

В 59-ата гостите от Испания можеха да поведат, но гредата спаси Байерн след удар с глава на Хоакин Корея.

В 72-ата Робен навлезе на скорост в наказателното поле, стреля, но топката излезе в аут.

До края на мача нулите на таблото не се промениха, а в продължението Хоакин Корея получи директен червен картон.

Байерн (Мюнхен) - Севиля 0:0 (2:1 общ резултат)

Байерн (Мюнхен): Улрайх, Рафиня (87-Зюле), Боатенг, Хумелс, Кимих, Робен, Рибери (71-Алкантара), Хави Мартинес, Родригес, Мюлер, Левандовски (77-Вагнер)
Треньор: Юп Хайнкес

Севиля: Сория, Меркадо, Ескудеро, Ленгле, Навас, Банега, Н'Зонзи, Васкес (81-Нолито), Сарабия (70-Рамирес), Корея, Бен Йедер (65-Муриел)
Треньор: Винченцо Монтела

Жълти картони: Вагнер (Байерн); Меркадо, Банега, Н'Зонзи (Севиля)

Червен картон: Севиля 90+2' (Севиля)

Съдия: Уилям Колъм (Шотландия)

Още Футбол

Барселона победи Алмерия с голове на Фермин Лопес
07:33, 17.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
23:54, 16.05.2024
Килиан Мбапе откри своя восъчна фигура в Берлин
22:35, 16.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
18:33, 16.05.2024
Кристиано Роналдо е спортистът с най-високи доходи за 2024 година, съобщи "Форбс"
18:13, 16.05.2024
Чете се за: 03:47 мин.
Георги Иванов и Христо Стоичков взеха участие в звезден турнир преди Конгреса на ФИФА в Тайланд
17:57, 16.05.2024
Вратарят Александър Нюбел не е очаквал да бъде в списъка на Германия за Евро 2024
17:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Юве остана на крачка от чудото, Роналдо спаси Реал с дузпа в 97-ата минута (ВИДЕО)
Левски удари ЦСКА в първия полуфинал, Буш герой за "сините" (видео)